Brodziki kwadratowe – dla kogo będą odpowiednie?

Wybierając brodziki prysznicowe, należy przywiązać szczególną wagę do ich funkcjonalności. Istotne jest tutaj nie tylko dopasowanie do wymiarów pomieszczenia, ale również zapotrzebowania użytkowników. Wśród często wybieranych elementów wyposażenia pojawiają się m.in. brodziki kwadratowe. Dla kogo mogą być odpowiednie i jak wybrać najlepszy produkt do swojej łazienki?

Wygodne rozwiązanie do małych pomieszczeń

Wśród popularnych wymiarów tych akcesoriów pojawiają się:

  • brodziki kwadratowe 80×80
  • modele o wymiarach 90×90
  • brodziki 100×100.
    Kwadratowy brodzik 80×80 cm może okazać się wyjątkowo wygodnym rozwiązaniem w łazience o małej powierzchni. Warto zwrócić uwagę na to, że dostępne są zarówno modele wolnostojące, jak i narożnikowe. W niewielkich pomieszczeniach szczególnie funkcjonalne okazują się te drugie. Mała kabina ustawiona w kącie umożliwi praktyczne zagospodarowanie powierzchni.

Brodzik komfortowy dla wszystkich domowników

Choć modele o wymiarach 80×80 cm są korzystnym rozwiązaniem do małych wnętrz, mogą okazać się zbyt ciasne dla niektórych osób. Dotyczy to między innymi seniorów korzystających z prysznicowych taboretów. Jeśli w łazience zmieści się taki element, warto wybrać brodzik prysznicowy 90×90. Dłuższe ściany kabiny zagwarantują większą ilość miejsca wewnątrz. Takie rozwiązanie nie będzie ograniczało zakresu ruchów użytkowników. Poszukując modeli odpowiednich dla wszystkich mieszkańców domu, warto zastanowić się również nad doborem głębokości brodzików. Płytkie modele wpuszczane w posadzkę będą bezpiecznym i komfortowym rozwiązaniem dla osób posiadających trudności w poruszaniu się – www. Brodziki o głębokości powyżej 20 cm mogą być wyposażone w siedziska, co umożliwi relaks i kąpiel na siedząco. Odpowiednio dobrane akcesorium powinno być przede wszystkim komfortowe dla użytkowników.