Czy warto kupić mikser planetarny?

miksery kenwood

Gotowanie i pieczenie dla wielu osób to pasja i sposób na odreagowanie od codzienności, a dla niektórych jedynie konieczność. Na szczęście na rynku są rozwiązania, które znacznie ułatwiają przygotowywanie dań i są pomocne zarówno dla miłośników gotowania, jak i osób traktujących to jako przykry obowiązek.

Rodzaje mikserów:

Miksery Kenwood to duże ułatwienie w kuchni, które przyspiesza proces przygotowywania ciast, kremów, ale także np. naleśników czy wyrabiania ciasta na własnoręcznie przygotowywany chleb.

Możemy je podzielić na:

1. Mikser ręczny – jest to tani sprzęt, który wymaga stałego trzymania w trakcie mieszania, zazwyczaj nie ma zbyt wielu dodatkowych mieszadeł poza podstawowymi.

2. Miksery stacjonarne – umożliwiają mieszanie i ubijanie bez stałego trzymania, dzięki obrotowej misie, często są wyposażone w dodatkowe końcówki. To duże ułatwienie w kuchni, choć miksery stacjonarne zajmują więcej miejsca od ręcznych.

3. Miksery planetarne – to bardziej robot kuchenny, który posiada wiele dodatkowych funkcji. Znacznie upraszcza przygotowanie ciast oraz kremów. Posiada cały zestaw dodatkowych nakładek, które obracają się wokół własnej osi oraz dookoła krawędzi podstawy, dzięki czemu produkty są lepiej zmiksowane. Są droższe i większe od pozostałych.

Czy warto kupić mikser planetarny?

Miksery planetarne Kenwood przeznaczone są głównie dla prawdziwych pasjonatów pieczenia i gotowania. To duże ułatwienie w kuchni, dlatego jeśli często korzysta się z pomocy miksera, warto rozważyć ten zakup. Do sporadycznego przygotowywania ciast oraz małych kuchni świetnie sprawdzą się najprostsze miksery ręczne oraz stacjonarne, które również przyspieszają proces ubijania i miksowania, ale zajmują mniej miejsca i są o wiele tańsze.