Jak wybrać najlepszy imbryk do parzenia herbaty?

imbryki do herbaty

Herbata to jeden z najstarszych napojów świata. Wytwarza się ją poprzez parzenie wysuszonych liści herbaty w gorącej wodzie. W Chinach, które są kolebką tego wywaru, kultura picia i wszystko, co z nią związane, jest niezwykle ważne. Istnieje wiele rodzajów imbryków do parzenia herbaty.  Znalezienie odpowiedniego zależy od indywidualnych preferencji.

Z jakiego materiału powinny być imbryki do herbaty?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Zasadniczo można podzielić czajniki na:

  • żeliwne – są praktycznie niezniszczalne. Ciężkie, ale wytrzymałe. Nagrzewają się równomiernie i długo zachowują ciepło. Jest to jeden z najbezpieczniejszych materiałów do gotowania. Dodatkowo podczas parzenia herbaty, z żeliwa wytrąca się żelazo, które wzbogaca napój w ten wartościowy pierwiastek
  • porcelanowe – ich główną zaletą jest piękny, wyrafinowany wygląd. Charakteryzują się względnie niską przepuszczalnością ciepła, więc trudno się poparzyć dotykając rączki. Są stosunkowo trwałe, mniej podatne na pękanie niż czajniki ceramiczne
  • ze stali nierdzewnej – są bardzo trwałe, lekkie, dobrze zatrzymują ciepło i utrzymują je przez długi czas.
  • szklane – są lekkie, przezroczyste, (przez co można obserwować fascynujący proces parzenia), a także stosunkowo tanie

Imbryk z filiżanką

Ciekawą propozycją jest imbryk z filiżanką. Stanowi doskonały pomysł na prezent dla bliskiej osoby lub samego siebie. To połączenie niewielkiego imbryku do parzenia herbaty z filiżanką, która harmonizuje się z czajnikiem zarówno pod względem wzoru, jak i kształtu. Dostępne są również zestawy dla dwojga.

W zależności od indywidualnych potrzeb, w tym sklepie można znaleźć imbryk do herbaty spełniający wyśrubowane kryteria. Później pozostaje już tylko zaparzyć pyszną herbatę, usiąść wygodnie i cieszyć się jej cudownym aromatem i smakiem.