Jaką kabinę prysznicową półokrągłą warto wybrać?

kabina-prysznicowa-przezroczysta

Kabiny prysznicowe półokrągłe są jednymi z najchętniej wybieranych rozwiązań do różnego rodzaju łazienek. Zastosowanie takiego kształtu brodzika posiada wiele zalet. Wpasowują się zarówno w mało ustawne pomieszczenia, jak i przestronne łazienki w oryginalnym stylu. Jak dobrać najlepszą kabinę z tej kategorii do swojego mieszkania?

Rodzaje kabin półokrągłych

kabina-prysznicowa-przezroczysta

W sklepach odnaleźć można wiele modeli, przy których projektowaniu zastosowano różnorodne rozwiązania. Ze względu na sposób ustawienia można podzielić je na:

  • narożne
  • przyścienne
  • wolnostojące.
    Poza tym, występują w różnych rozmiarach i mogą posiadać inne rozwiązania dotyczące sposobu otwierania. Powszechnie znane i najbardziej rozpoznawalne kabiny to te z drzwiami przesuwnymi. Ich wybór jest szczególnie korzystny w wyjątkowo małych pomieszczeniach. Coraz większą popularnością cieszą się prysznice z drzwiami uchylnymi oraz projekty z otwartym dostępem.

Narożne modele sprawdzają się doskonale w łazienkach na planie kwadratu. Najbardziej popularna opcja to kabina prysznicowa 90×90 półokrągła. Przyścienne to dobry wybór do pomieszczeń długich i wąskich. Wolnostojące kabiny nie zawsze udaje się zmieścić w małych łazienkach. Posiadają jednak wyjątkowe walory estetyczne i są chętnie wybierane do przestronnych wnętrz.

Kabina a styl aranżacyjny

Aby kabina prysznicowa polokragla dobrze się prezentowała, powinna być dopasowana do charakteru pomieszczenia. Modele z uchylnymi drzwiami to doskonały pomysł do wszystkich nowoczesnych łazienek. Warto zwrócić uwagę na dopasowany do wystroju kolor profili. Złote kabiny podkreślą charakter pomieszczeń w stylu glamour. Prysznice z czarnymi matowymi elementami to dobry wybór do łazienek vintage i minimalistycznych. Srebrne i stalowe, jako najbardziej uniwersalne, wkomponują się doskonale w różne wystroje łazienek.