Jakie obrazy wybierać do modnych pomieszczeń?

Obrazy i grafiki to jedne z najchętniej wybieranych dekoracji wnętrz. Poszukujące ich osoby zastanawiają się nad tym, jakie ozdoby najlepiej wybrać. Przy tworzeniu aranżacji istotne jest dopasowanie wszystkich elementów kolorystyki i wystroju pomieszczenia. Ważne jest również dobranie elementów odpowiedniej wielkości. Jak wybrać obrazy do wnętrza domu, które spełnią wszystkie oczekiwania?

Dopasowanie wielkości i kolorystyki

Poszukując najlepiej dopasowanych elementów należy zwrócić uwagę na to, aby komponowały się z całym wnętrzem. W małych pomieszczeniach warto wybierać niewielkie obrazy. Zbyt duże elementy mogłyby wywołać wrażenie przytłoczenia. Płótna o większych wymiarach sprawdzą się za to doskonale w przestronnych pokojach. Barwy obrazów muszą odpowiadać kolorystyce aranżacji. Zaleca się jednak uważać, aby wybierane dekoracje nie zlewały się z tłem. Kolor ramy oraz dalszych planów na obrazie nie mogą więc być zbyt podobne do odcienia farby, którą pomalowano ścianę. Warto również dopasowywać do pomieszczeń dzieła, których kolorystyka nie stanowi zbyt silnego kontrastu dla reszty wyposażenia. Dobrym pomysłem będzie na przykład nowoczesny obraz w intensywnych kolorach umieszczony we wnętrzach o stonowanych barwach. Kolorystyka dzieł powinna jednak odpowiadać charakterowi otoczenia. W pokojach urządzonych w zimnych kolorach odpowiednio zaprezentują się dekoracje w chłodnych barwach. Warto kierować się tym, czy na dane zestawienie elementów przyjemnie się patrzy.

Modne style wnętrzarskie

Wśród najmodniejszych stylów aranżacyjnych od kilku lat pojawia się styl skandynawski. Dobierając obrazy do wnętrza w tej konwencji, warto decydować się na elementy w stonowanych kolorach. Odpowiednie będą obrazy w odcieniach szarości lub błękitów. Korzystnym rozwiązaniem mogą okazać się również biało-czarne, kontrastowe wzory geometryczne. Motywy, które dopasują się do charakteru takiego wnętrza to m.in. surowy świat przyrody północnych obszarów. Dobrym pomysłem mogą okazać się pejzaże przedstawiające zimowe lasy iglaste.

Innym popularnym stylem wnętrzarskim, który również stawia na wykorzystanie naturalnych surowców, jest styl boho. Poszukując obrazów do pomieszczenia w takiej konwencji, zaleca się stawiać na elementy w odcieniach zieleni i barwach ziemi. Sprawdzą się tutaj również spokojne zestawienia wyciszających barw. Motywami, które warto umieścić w takich wnętrzach będą te nawiązujące do kultury Wschodu. Sprawdzą się tu również wzory etniczne i motywy roślinne. Ciekawym rozwiązaniem mogą być obrazy w ramach z wikliny lub rattanu.

Jak dobrać odpowiednie dekoracje?

Poszukując obrazów do wnętrza domu można wybierać z bogatej oferty dzieł sztuki i drukowanych grafik. Ważne jest to, aby wybrany element podkreślał charakter aranżacji. Musi również komponować się z kolorystyką wnętrza i wyglądem całego wyposażenia. Wybierając obrazy do domu, warto kierować się własnym gustem. Elementy dekoracyjne odpowiednio dopasowane do pomieszczenia wpłyną korzystnie na samopoczucie przebywających w nim osób. Warto decydować się na ciekawe i oryginalne rozwiązania.