Jakie oświetlenie do przedpokoju? Wybierz je z nami

lampy do przedpokoju

Planując rozkład lamp i żyrandoli w domu nie warto zapominać o przedpokoju. Jakie oświetlenie do przedpokoju w stylu nowoczesnym będzie najlepszym rozwiązaniem? Czy małe kinkiety wystarczą i dlaczego właściwie warto zadbać o tę kwestię? Na te oraz inne pytania odpowiadamy w dzisiejszym artykule.

Oświetlenie przedpokoju – czy naprawdę ma znaczenie?

Przedpokój dla wielu osób może wydawać się mało istotnym pomieszczeniem w domu. Jest to zazwyczaj jedynie długi korytarz, w którym stoi szafa, stojak na buty i ewentualnie jeszcze duże lustro i wycieraczka. Dlaczego więc oświetlenie tego miejsca ma tak duże znaczenie? Z puntu widzenia praktyki nie potrzeba tam dużo światła… Należy jednak zauważyć, że przedpokój jest pierwszym miejscem, do jakiego wchodzisz po przekręceniu klucza w zamku. Wygląd tego pomieszczenia oraz pierwsze wrażenie ma duże znaczenie dla postrzegania całego mieszkania.

Najlepsze lampy do przedpokoju w stylu nowoczesnym

Jakie lampy sprawdzą się w przedpokoju, które ma minimalistyczny lub bardzo nowoczesny charakter? Przede wszystkim warto postawić tutaj na prostotę. Kinkiety oraz lampy wiszące nie muszą być duże i kolorowe, ponieważ nie one grają tu „pierwsze skrzypce”. Ich obecność jest ważna z punktu widzenia funkcji, jaką pełnią – mają dostarczyć źródło światła i dobrze oświetlić wnętrze. Świetnym rozwianiem będzie zainwestowanie w kinkiety i lampy w kolorze ścian lub sufitu. Sprawdzą się również nowoczesne lampy stojące, które można postawić obok dużego lustra czy w kącie przy szafce na buty. Dzięki temu przestrzeń zostanie dodatkowo ozdobiona, ponieważ zazwyczaj akcesoria tego rodzaju mają kolorowe abażury, które nie tylko rozjaśniają przestrzeń, ale i ubogacają całą aranżację. Stylowe lampy do przedpokoju kupisz na tej stronie.