Jakie zalety i wady mają podwieszane miski WC?

Wśród nowoczesnych toalet coraz większą popularność zyskują podwieszane misy WC. Jest to bardzo ciekawa alternatywa dla powszechnie stosowanych toalet stojących. Misy tego typu doskonale pasują do łazienek urządzonych w stylu minimalistycznym. Godne polecenia są przede wszystkim modele wykonane z wysokiej jakości ceramiki.

Jakie zalety?

Największym atutem mis podwieszanych WC są niesamowite walory estetyczne. Producenci coraz częściej oferują designerskie modele, które są w stanie odmienić oblicze nawet najbardziej ponurych łazienek. Oryginalna bryła podwieszanych mis bardzo często przypomina prawdziwe dzieła sztuki. Do największych zalet należy zaliczyć także to, że miska WC pozwala zaoszczędzić sporo cennego miejsca. Spłuczka zamontowana jest bezpośrednio w ścianie, dzięki czemu można zaoszczędzić sporo cennej przestrzeni. Nowoczesne miski WC podwieszane optycznie powiększają wnętrza, dlatego też doskonale sprawdzą się w ciasnych i niewielkich łazienkach. Dla wielu osób dużym atutem jest także to, że ułatwiają one sprzątanie. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że miski WC podwieszane są bardzo stabilne i wytrzymałe. Maksymalne obciążenie misy WC może wynieść nawet 400kg.

Jakie są wady podwieszanych misek WC

Podwieszana miska WC ma oczywiście nie tylko same zalety, ale również kilka wad o których należy zawsze pamiętać. W pierwszej kolejności należy wyraźnie zaznaczyć, że podwieszane misy są zdecydowanie droższe od modeli kompaktowych. Do ceny należy zaliczyć także koszty montażu, który realizowany jest zazwyczaj na specjalnym stelażu umieszczonym bezpośrednio w ścianie. Co prawda montaż podtynkowy jest o wiele droższy i trudniejszy, ale jeżeli chodzi o walory estetyczne, to nie ma on sobie równych. Przy niektórych modelach mogą pojawić się problemy przy awarii armatury.