Jakie zawiasy do mebli drewnianych i szklanych?

Aby wybrać odpowiednie zawiasy należy zwrócić uwagę na to, z jakich materiałów wykonane są meble. Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej specjalne, dedykowane produkty, które skierowane są jedynie do wybranych materiałów.

Jakie zawiasy do drewnianych mebli?

Do drewnianych mebli warto postawić na zawiasy, które charakteryzują się dużą wytrzymałości. Na szczególną uwagę zasługują przede wszystkim zawiasy do drzwi drewnianych, które mogą naprawdę sporo ważyć. Z praktycznego punktu widzenia najlepszym wyborem będą oryginalne zawiasy meblowe wykonane ze stali albo aluminium. Można również rozejrzeć się za porządnymi zawiasami aluminiowymi, które charakteryzują się dużą wytrzymałością.

Jakie zawiasy do mebli szklanych

Nieco trudniejszym zadaniem jest znalezienie zawiasów do mebli szklanych. Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim to, aby zawiasy meblowe nie przenosiły dużych sił na skrzydła drzwiowe, dlatego też powinny posiadać specjalne wkładki amortyzujące. To właśnie dzięki tym wkładkom w dużej mierze można rozproszyć wygenerowaną energię podczas otwierania i zamykania drzwiczek. W chwili obecnej większość producentów mebli szklanych korzysta z zawiasów aluminiowych i modeli wykonanych ze stali nierdzewnej. Zawiasy z Belmeb.pl do drzwi szklanych montowane są bez potrzeby wiercenia. Większość zawiasów korzysta z pomocy specjalnej śruby zaciskowej i nakrętki. Godne uwagi są zawiasy wyposażone w system cichego domyku.