Klosze do mieszkania

Często niedocenianym elementem dekoracji wnętrz są szklane klosze do lamp. Pasują one bardzo dobrze do aranżacji nowoczesnych, a cały czas są wykorzystywane stosunkowo rzadko.

Rodzaje kolorów

Są nie tylko efektowe, ale również bardzo wytrzymałe, dzięki czemu nawet po kilku latach użytkowania cały czas wyglądają bardzo dobrze. Szkło jest materiałem, które świetnie rozprasza światło i powoduje, że każde wnętrze oświetlone w ten sposób nabiera głębi. Na rynku jest obecnie dostępnych wiele modeli, dlatego każdy powinien móc wybrać coś do swojego mieszkania. Klosze do lamp mają bardzo dużo zalet, ale trzeba na pierwszym miejscu postawić ich wyjątkowy charakter i piękno. Wygląda to tak, jakby szkło było stworzone do branży oświetleniowej. Promienie żarówki są przepuszczane przez szkło, co powoduje, że mają one zdecydowanie łagodniejszy charakter. W sprzedaży dostępne są też specjalne zestawy szklanych kloszy, które umożliwiają zamontowanie ich w całym domu. Na szczególną uwagę zasługuje miodowy kolor, dzięki któremu światło jest przytulne i ciepłe. Szklane lampy bardzo łatwo także konserwować. Do ich czyszczenia wystarczy użyć miękkiej ściereczki, żeby przetrzeć kurz. Oczywiście dokładnie można przeprowadzić czyszczenie, jeżeli się wszystko zdemontuje, ale nie zawsze jest na to czas. Uniwersalność kloszy do lamp to ostatnia ważna zaleta tych produktów. Każdy model jest elegancki oraz ponadczasowy, dlatego powinien przypaść do gustu fanom klasyki.

Jakie klosze kupić?

Najdrożej wychodzą kryształowe klosze do lamp, ale taki zakup to już inwestycja na bardzo długie lata. Należy mieć na uwadze, że szkło może się bardzo łatwo stłuc podczas transportu, dlatego koniecznie jest odpowiednie zabezpieczenie, dzięki któremu można być w pełni spokojnym o zawartość. Błędne jest przekonanie, że szklany kosz pasuje tylko do klasycznego wnętrza. Takie oświetlenie odnajduje się dobrze niemal wszędzie, dlatego nie warto kierować się żadnymi ograniczeniami. W ostatnich latach absolutnym hitem są żarówki dekoracyjne, które są już dostępne w niezwykle niskich cenach. Abażur to ciekawa alternatywa dla szklanego kosza. Są one jednak mało wytrzymałe, a sam abażur szybko ulega zniszczeniu, nawet przy normalnej konserwacji. Małe jest ryzyko stłuczenia lampy, która wisi nad stołem, ale wszystko się może zdarzyć. Warto wybierać klosze jedynie od sprawdzonych i renomowanych producentów, którzy już wiele lat działają na rynku i mają większość pozytywnych opinii. Abażur może być dobrym rozwiązaniem tymczasowym, aż do czasu zakupu szklanych kloszy.