Lampy skandynawskie – eleganckie rozwiązanie z zastosowaniem naturalnych materiałów

W projektowaniu wnętrz coraz więcej osób przywiązywać wagę zaczyna do elegancji – zarówno tej bardziej widocznej, jak i tej subtelnej. Dlatego też coraz większą popularnością cieszą się tak zwane lampy skandynawskie, które nie tylko emanują elegancją, będąc jednocześnie prostymi, ale też wykonane są z naturalnych materiałów, która to cecha jest coraz bardziej pożądana.

Lampy skandynawskie – czym się charakteryzują?

Lampy skandynawskie to jeden z najmodniejszych trendów w dziedzinie wystroju wnętrz. charakteryzują się one wielką prostotą, wręcz ascetyzmem, ale jednocześnie są niezwykle eleganckie.

Za ich popularnością przemawia też fakt, że są one wykonane z naturalnych materiałów, takich jak drewno, papier, płótno, czy ceramika. Stąd są one chętnie używane przez osoby, które nastawione są na urządzenie wnętrza w taki sposób, by pełne było one naturalnych elementów i by budziło ono skojarzenia z przyrodą. Bogata roślinność w mieszkaniu, fototapety, obecność akwariów i kamieni ściennych – do takiej scenerii lamy skandynawskie pasują wręcz idealnie.

Zastosowanie lamp skandynawskich i ich komponowanie z resztą wystroju

Lampy skandynawskie na candellux.com.pl to cała gama produktów, na które składają się między innymi lampy sufitowe, lampy stanowiące dodatkowe źródło oświetlenia, a także oświetlenie ozdobne. Są one uniwersalne i pasują do każdego rodzaju pomieszczenia, i w każdym z nich mogą być wielką pomocą w odwzorowywaniu ducha danego pomieszczenia.

Efekt nie będzie jednak zadowalający, jeżeli lampy nie będą dobrze komponować się z resztą elementów, w tym z meblami, a do tego powinny też pasować do całości kolorystycznie. Nie oznacza to, że muszą mieć taki sam kolor, jak ten, który dominuje w danym pomieszczeniu, lecz po prostu powinna występować harmonia pomiędzy tym kolorem a ich kloszami i resztą elementów.

Nie tylko sam wygląd lamp jest ważny – liczy się też ich umieszczenie względem innych elementów i to, jakie światło one emitują. W większości pokojów zaleca się umieszczanie jednego głównego źródła światła i źródeł dodatkowych.

W wielu przypadkach umieszcza się też dodatkowe lampy skandynawskie w miejscu, które chce się wyeksponować, takie jak fototapeta, interesujący fragment ściany, czy różnego rodzaju kolekcje lub obiekty ważne dla właścicieli domu.

Lampy skandynawskie są też idealnym elementem domowego biura, gdyż nie rozpraszają i wtapiają się w otoczenie, tworząc gustowne i spokojne stanowisko pracy.

Dobór takich lamp powinien być poprzedzony dokładną analizą wystroju wnętrza i uwzględnieniem także i przyszłych planów w zakresie jego aranżacji.