Oświetlenie listwowe – zalety oświetlenia centralnego

lampa listwowa sufitowa

Aby stworzyć nowoczesny dom, wiele osób stosuje różne materiały i techniki wykończeniowe, zapominając o wysokiej jakości produktów takich jak oświetlenie listwowe. Profesjonalni projektanci wiedzą jednak, że dzięki różnym rodzajom oświetlenia można osiągnąć zadowalające efekty.

Cechy konstrukcyjne lamp oświetleniowych

Oświetlenie listwowe jest powszechnie stosowane ze względu na prostą i lekką konstrukcję, która składa się z elementu zwieszanego i mocowanego do niego plafonu. Oświetlenie to jest przydatne, ponieważ ukrywa przewód elektryczny, który jest podłączony do plafonu. 

W dolnej części oprawa składa się z elementów, do których przymocowany jest plafon z żarówkami tradycyjnymi lub ledowymi w oprawkach. Liczba żarówek może wynosić od jednej do kilkunastu.

W przypadku zainstalowania łącznika wielofunkcyjnego i kilku opraw oświetleniowych możliwe jest wykonanie połączenia dzielonego. W tym celu układa się przewód trójżyłowy, w którym jedna z żył przewodów zasilających jest neutralna i jest podłączona do wszystkich opraw. Pozostałe dwa przewody służą do podłączenia zasilania fazowego do różnych grup opraw oświetleniowych i klawiszy przełączników. 

oświetlenie listwowe

Montaż lamp oświetleniowych

Samodzielny montaż oświetlenie takiego jak lampy sufitowe listwowe jest bardzo prosty. Wymaga to jednak specjalnego narzędzia i pewnych umiejętności. Ponadto proces instalacji każdego typu lampy sufitowej nieco się różni. Jeśli podczas instalacji pojawią się trudności, można zapoznać się z instrukcjami wideo lub szczegółowymi raportami fotograficznymi dotyczącymi mistrzów. Po tym, nawet pozornie najtrudniejsza praca będzie mijała łatwo i bez wysiłku.