Pierwsze wrażenie to klucz do oświecenia

Przedpokój to wizytówka domu. Każdy, kto nas odwiedza widzi, jak został zaaranżowany. Jak oświetlić przedpokój, by był funkcjonalny i elegancki?

Jasno i elegancko

Przedpokoje w naszych mieszkaniach bardzo często są długie i wąskie. Jest to trudna przestrzeń do aranżacji, dlatego warto pomóc sobie wykorzystując odpowiednie oświetlenie.

W długim przedpokoju sprawdzi się żyrandol, który będzie na 3, a nawet 5 lamp. Wydłużona powierzchnia pozwoli dobrze oświetlić całą przestrzeń, co sprawi, że przedpokój będzie elegancki i gustowny. Ciemne wnętrze nigdy nie wygląda ładnie.

Artemide oświetlenie jest proste, eleganckie i pozbawione nadmiaru elementów dekoracyjnych. Taki żyrandol idealnie sprawdzi się w długim i wąskim przedpokoju. W wysokich mieszkaniach można pozwolić sobie na żyrandole, które są zwisające. Nie jest to dobre rozwiązanie do mieszkań w bloku. Długi żyrandol może przytłaczać niewielki przedpokój. Korzystniejsze jest zastosowanie oświetlenia, które jest niewielkie i minimalistyczne.

Kinkiety, lampki, ledy…

Niezbędnym elementem przedpokoju jest lustro niezbędne, by przed wyjściem z domu ocenić swój wygląd. Artemide lampy warto umieścić po obu stronach lustra, które dzięki temu będzie dobrze oświetlone. Do nowoczesnego wnętrza sprawdzą się kinkiety proste i surowe. Minimalistyczne kinkiety sprawdza się w każdym wnętrzu nie przytłaczając przestrzeni.

Taśmy led to kolejny pomysł na doświetlenie przedpokoju. Zamontowane przy podłodze lub pod sufitem będą stanowiły ozdobę pomieszczenia.

Właściciel szerszego przedpokoju, na którym stoi komoda może sobie również pozwolić na ustawienie lampy na komodzie. Lampa artemide oświetli przestrzeń, a jednocześnie będzie stanowiła elegancki element dekoracyjny. Zapalona lampka na komodzie ułatwi również poruszanie się po przedpokoju, który często jest niedoświetlonym ciągiem komunikacyjnym. Delikatne światło jest nie tylko nastrojowe, ale również praktyczne.