Zalety łóżek kontynentalnych. Czy warto je kupić?

Jeśli ktoś, choć od czasu do czasu, nocuje w wysokiej klasy hotelach, to doskonale wie, czym są łóżka kontynentalne w tym stylu: https://witek.pl/meble/typy-mebli/lozka/lozka-kontynentalne/. Takie właśnie łóżka najczęściej spotkać można w hotelach 5-gwiazdkowych. Wyróżnia je wysoki komfort i elegancja. Jakie jeszcze zalety ma taki model łóżka i czy warto je zakupić do domu?

Wysoki komfort snu

Jak wspomniano, łóżka kontynentalne zapewnią wysoki komfort snu. Z czego to wynika? Głównym powodem jest to, że takie łóżka składają się z trzech warstw. Pierwszą warstwę tworzy skrzynia, która znajduje się przy samej ziemi. W niej umieszczony jest materac sprężynowy, który wpływa na wysoką elastyczność łóżka. Drugą warstwę tworzy główny materac. Trzecia warstwa to tzw. toper. Dzięki niemu kręgosłup może idealnie dopasować się do łóżka. Tak zbudowane łóżko kontynentalne cechuje się ogromną wygodą i komfortem snu.

Zalety łóżka kontynentalnego

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy i jak wybrać łóżko kontynentalne? W odpowiedzi na to pytanie pomóc może poznanie zalet tego typu łóżka. Wspomniano już o komforcie snu. Ogromna wygoda tego modelu łóżka wynika także z jego wysokości. Łóżko kontynentalne jest bowiem dużo wyższe w porównaniu ze standardowym łóżkiem stelażowym. Najczęściej wysokość omawianego tu łóżka to 70-90 cm. Znacząco zwiększa to komfort użytkowania łóżka. Funkcjonalność to nie jedyna zaleta. Łóżka kontynentalne stanowią także element dekoracyjny w sypialniach. Dostępne są w wielu kolorach. Wybrać można dowolny rodzaj tkaniny oraz typ zagłówka. Dzięki temu łóżko bez problemu dopasować można do aranżacji pomieszczenia. Wśród zalet wymienić trzeba również ich wytrzymałość. Nawet po wielu latach nie zmieniają swojego kształtu i się nie zapadają. Wybór takiego łóżka to zatem zakup na bardzo długi czas. Wspomnieć można jeszcze o znakomitej cyrkulacji powietrza. Zwiększa to ich żywotność, a poza tym to dobre rozwiązanie dla alergików.

Łóżko kontynentalne a łóżko zwykłe

Aby wiedzieć, jak wybrać łóżko kontynentalne, warto znać także różnice między tym modelem a zwykłym łóżkiem. Wspomniano już, że tego rodzaju łóżka są znacznie wyższe. Dodatkowo łóżka te mają w przeciwieństwie do tych zwykłych dobrze wyprofilowany zagłówek, który obity jest miękką tkaniną.

Materac do łóżka kontynentalnego

W przypadku łóżka kontynentalnego materac dopasowany powinien być do indywidualnych potrzeb. Osoby, które cierpią na problemy z kręgosłupem, wybrać powinny materac termoelastyczny. Dopasowuje się on do ciała pod wpływem temperatury. Osobom, które w nocy często wstają, polecić można materac sprężynowy kieszeniowy, który amortyzuje ruchy. To dobre rozwiązanie dla par. Wstawanie jednej osoby nie obudzi drugiej.

Jak zatem widać, korzystanie z łóżka kontynentalnego wiąże się z wieloma zaletami. Dlatego też model ten cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Choć nie jest to łóżko tanie, to komfort, jaki zapewnia, jest wart swojej ceny. Dodatkowo prezentuje się niezwykle estetycznie. Wpływa zatem na klimat i atmosferę w sypialni, co również jest bardzo ważne.