Żyrandol na każdą kieszeń

Osoby, które marzą, by w ich salonie pojawił się dostojny i ekskluzywny żyrandol nie muszą obawiać się, że wydadzą na niego kilka wypłat. W sklepach z oświetleniem można bowiem coraz częściej spotkać ciekawe i nowoczesne żyrandole wiszące, które są w bardzo przystępnych cenach. Ile więc kosztuje modny żyrandol do nowoczesnych wnętrz? Odpowiedź poniżej.

Żyrandole wiszące na każdą kieszeń

Lampy można spotkać w większości sklepów budowlanych, w małych butikach z oświetleniem oraz w wielu sklepach internetowych z wyposażeniem wnętrz. Przeważnie jest tam tyle różnorodnych modeli, stworzonych z rozmaitych materiałów, że klienci bez problemu znajdą idealną lampę, która będzie dostosowana do ich potrzeb. A wymagania klienci mają coraz większe. Oprócz efektywnego designu, taki żyrandol powinien mieć konkretny rozmiar oraz musi stworzony zostać z materiału, który będzie bezpieczny, solidny i niezawodny przez co najmniej kilka lat. Czy taki zakup jest możliwy? Zdecydowanie tak.

Klasyczny, nowoczesny czy minimalistyczny?

Fani żyrandoli oraz ich projektanci wiedzą, że żyrandol musi być odpowiednio dopasowany do konkretnego stylu pomieszczenia – zarówno pod względem kolorystycznym, jak i pod względem jego formy czy rozmiaru. W związku z tym, iż modnych jest obecnie teraz mnóstwo stylów urządzania wnętrz – tyle samo musi być na rynku żyrandoli, które idealnie dopasowują się do poszczególnych pomieszczeń. Żyrandole wiszące (https://candellux.com.pl/pl/menu/lampy-wiszace-i-zyrandole-173.html) w stylu loftowym będą więc raczej minimalistyczne, skromne i ciężkie. Żyrandol do salonu urządzonego w stylu glamour powinien być błyszczący i efektowny by stanowić swoiste uzupełnienie tego co już się w nim znajduje. Natomiast żyrandol klasyczny będzie uniwersalny, wykonany z drewna lub metalu, którego barwy będą raczej stonowane.

Ile warto wydać na dobry żyrandol?

Ceny lamp są bardzo zróżnicowane. Klienci znajdą lampy za kilkadziesiąt złotych, jak i kilka tysięcy. Wiele zależy od producenta, wielkości i wymiarów asortymentu, materiału, z którego jest wykonana oraz źródeł światła, które w sobie posiada. Można kupić żyrandole wiszące z niższych półek, jak i z bardzo wysokich. Te żyrandole z popularnych marketów budowlanych kosztują zazwyczaj w granicach od 80 zł do nawet 300 zł. Żyrandole od projektantów zaczynają się od 2000 zł wzwyż. Natomiast w tradycyjnych sklepach z oświetleniem można znaleźć asortyment za około 500 zł – 1000 zł. Czy warto wydawać na niego wielkie kwoty? To wszystko zależy od tego, co podoba się klientom i na jak długo planuje taki zakup. Jeżeli chce się by służył żyrandol nam przez kilka lat – warto wydać na niego więcej.