Czym są powietrzne pompy ciepła?

MONOBLOK PRIMA - powietrzne pompy ciepła

Powietrzne pompy ciepła wykorzystują ciepło do ogrzewania np. domów, czy wody użytkowej. To najłatwiejszy i najtańszy sposób ogrzewania, dlatego pompy tego rodzaju cieszą się coraz większą popularnością.

Powietrzne pompy ciepła jako źródło ogrzewania

Dobrze dobrana pompa Skarsan ciepła może stanowić jedyne źródło ogrzewania budynku, może również ogrzewać wodę użytkową przez cały rok bez konieczności stosowania innych urządzeń. Taka pompa spełnia swoje zadanie, nawet gdy temperatura spadnie poniżej 20 stopni Celsjusza.

Jak długo działa pompa ciepła

Wiele zależy od modelu i kilku innych czynników, dlatego precyzyjnie nie da się określić czasu działania, ale jest to urządzenie, które cechuje się dużą żywotnością, przy prawidłowej eksploatacji może działać nawet 25 lat lub dłużej. Wszystkie komponenty w urządzeniu są zamknięte, co chroni je przed czynnikami zewnętrznymi, między innymi dzięki temu urządzenie może działać tak długo.

powietrzne pompy ciepła

Powietrzne pompy ciepła w przemyśle

Ze względu na wysoką wydajność oraz zapewnienie pełnego komfortu cieplnego jest to coraz częściej i chętniej wybierane rozwiązanie. Niektórzy wybierają ją również ze względu na ekologię, ponieważ powietrzna pompa ciepła zapewnia ogrzewanie, ale bez żadnej szkody dla środowiska naturalnego. Pozyskiwanie ciepła w ten sposób jest także opłacalnym rozwiązaniem z punktu finansowego.

Czy warto stosować ten rodzaj pomp?

Wszystko zależy od potrzeb, ale takie pompy są z pewnością tanim rozwiązaniem i dobrą alternatywą dla innych sposobów ogrzewania. Są coraz częściej stosowane zarówno w domach jak i przemyśle ze względu na swoje zalety. Wiele zależy też od rodzaju budynku, ponieważ w niektórych lepiej może sprawdzić się inny rodzaj ogrzewania. Na pewno powietrzne pompy ciepła są rozwiązaniem wartym rozważenia.