Ekspozytor liniowy – jak ma faktycznie wyglądać

Jeśli jesteś taki jak my, prawdopodobnie napotkałeś kilka problemów z domową hydrauliką na przestrzeni lat. Czy to zatkane rury i odpływy, przeciekające rury, a nawet przepełniona toaleta, prawdopodobnie miałeś do czynienia z jednym problemem hydraulicznym lub innym. Jednym z najczęstszych problemów hydraulicznych, które można znaleźć w prawie każdym domu jest blokada linii drenażu. Na szczęście, instalacja odpływu liniowego jest łatwy projekt DIY, które mogą rozwiązać swoje irytujące przeszkody odpływu raz na zawsze.

Co to jest odpływ liniowy?

Odpływ liniowy i dostępny w nim ekspozytor taki jak ten tutaj to system hydrauliczny zaprojektowany w celu ułatwienia odprowadzania wody ze zlewu lub toalety. Składa się on z plastikowej rury spustowej, która łączy się ze zlewem lub toaletą i posiada system wykrywania przecieków.

System ten wyczuwa, kiedy poziom wody spada poniżej wartości zadanej i automatycznie odcina przepływ wody, aby chronić urządzenie. System ten działa na podstawie pływaka, który jest podłączony do rurki wewnątrz rury spustowej.

Gdy poziom wody spada poniżej wartości zadanej, pływak zamyka zawór i kieruje wodę do oddzielnego przewodu spustowego.

Jak zainstalować odpływ liniowy?

Instalacja odpływu liniowego jest stosunkowo prostym projektem typu „zrób to sam„, który może wykonać każdy. Niezależnie od tego, czy wymieniasz stary odpływ liniowy, czy instalujesz nowy, proces jest w zasadzie taki sam. Jeśli więc szukasz przewodnika, który krok po kroku przeprowadzi Cię przez cały proces, czytaj dalej!

Po pierwsze, oczyść zatkany odpływ. Jeśli istnieje szansa, że odpływ jest zablokowany, najlepiej spróbować go odblokować przed rozpoczęciem procesu instalacji. Teraz masz oczyszczone odpływu, nadszedł czas, aby wykopać nowy przewód odpływowy.

Aby znaleźć optymalną lokalizację dla nowego drenażu, trzeba będzie wykopać dziurę w ziemi. Ten otwór powinien być około dwóch stóp szerszy niż rura spustowa, którą instalujesz, tak aby było wystarczająco dużo miejsca na rurę spustową, aby się zmieścić.