Jak wybrać śpiworek do wózka?

Lato się powoli kończy, a za nim oczywiście nadejdzie nieco chłodniejsza pora roku, czyli jesień. Warto więc te ostatnie dni ciepła wykorzystać na to, aby kupić dziecku odpowiedniej jakości śpiworek dziecięcy do wózka. Żeby jednak kupić możliwie jak najlepszy model, trzeba dowiedzieć się, czym się on powinien charakteryzować.

Jaki materiał śpiworka?

Zdecydowanie najważniejszą cechą, na którą trzeba zwracać ogromną uwagę, gdy wybiera się śpiworki niemowlęce, jest to, jaki jest materiał, z którego dany model został uszyty. W tym miejscu jednak trzeba uważać, bo liczy się nie tylko to, jaki jest materiał zewnętrzny, lecz również to, jaki został zastosowany materiał w środku śpiworka, który ma bezpośredni kontakt ze skórą dziecka.
W przypadku warstwy zewnętrznej materiał musi być odpowiednio ciepły, aby chronił przed niską temperaturą oraz wiatrem. Co więcej, musi być wodoodporny, aby w razie deszczu nie zamoczył się, co oczywiście byłoby bardzo niekomfortowe dla dziecka.
W przypadku warstwy wewnętrznej trzeba postawić w pierwszej kolejności na delikatność materiału. Z tego też powodu najlepiej postawić na naturalne produkty, takie jak np. bawełna. Często stosowanym rozwiązaniem jest śpiworek do wózka z futerkiem, który sprawdza się w przypadku naprawdę zimnych dni.

Jaki rodzaj zapięcia?

Oczywiście sam materiał, z którego śpiworek został uszyty, nie jest jedyną sprawą, na którą trzeba uważać, podczas kupowania takiego dodatku dla dziecka. Nie mniej ważne jest to, jaki jest rodzaj zapięcia, który został w śpiworku zastosowany – https://tutumi.pl/dom/dzieci/spiworki-dzieciece-niemowlece.html.
Nie da się ukryć, że w tym wypadku warto postawić przede wszystkim na prostotę i sprawdzone rozwiązania. Powoduje to, że najlepszym wyborem jest oczywiście zamek błyskawiczny. Często spotkać się można z np. rzepami, lecz nie są one dobrym wyborem. Nie tylko się szybko zużywają, lecz również mogą podrażnić dziecięcą skórę.