Jak wybrać wieszak na ubrania do przedpokoju?

Wieszak na ubrania musi znaleźć się w każdym przedpokoju. Koniecznie trzeba dobrać go tak, by stylistycznie pasował do wnętrza i jednocześnie był funkcjonalny. O czym należy pamiętać wybierając wieszak?

Rozmiar ma znaczenie


Wybierając wieszak na ubrania należy dopasować go do wielkości przedpokoju. Bardzo często nasze korytarze są wąskie i długi. W takim wnętrzu sprawdzi się nowoczesny wieszak składany. Są to wieszaki, które najczęściej są drewniane lub z tworzywa sztucznego. Często przypominają drabinki, których szczeble można rozkładać w miarę potrzeby.

Do holu, który jest przestronny można wybrać wieszak, na którym zmieści się więcej ciuchów. Bardzo praktyczne są wieszaki, które mają w zestawie siedzisko i lustro. Zdejmując buty można wygodnie usiąść. Jednocześnie przed wyjściem można przejrzeć się w lustrze i sprawdzić jak wyglądamy.

Stojący czy wiszący?


Wybierając wieszak na ubrania trzeba również się zastanowić, czy warto wybrać wieszak, który będzie idealny do powieszenia na ścianie czy raczej do postawienia.

Wieszaki wiszące sprawdzają się w niewielkich pomieszczeniach. Są również dobrym rozwiązaniem, gdy będziemy wieszać wyłącznie niewielką ilość kurtek.

Stojący wieszak jest idealnym rozwiązaniem, gdy przedpokój jest szerszy. Można postawić go w rogu pomieszczenia.

Wieszaki na ubrania są bardzo różnorodne. Można wybrać wieszak drewniany, który sprawdzi się w korytarzu klasycznym, skandynawskim czy rustykalnym. Metalowy wieszak będzie świetnie komponował się z pomieszczeniem nowoczesnym, dokładnie tak jak plastikowy.