Jaki fotel biurowy wybrać do zaaranżowania stanowiska pracy w domu?

krzeslo do biurka

W związku z narastającą falą pandemii COVID-19 wprowadzono zalecenie, by kadra administracyjna firm i urzędów pracowała w trybie zdalnym. Dla załogi wiąże się to z koniecznością zorganizowania w domu warunków do codziennej, kilkugodzinnej pracy przy komputerze. Wykonuje się ją w pozycji siedzącej, więc nie wystarczy zwykłe domowe krzesło. Niezbędny jest specjalny fotel, taki jak znajduje się na wyposażeniu ergonomicznych stanowisk pracy w biurze.

Biuro w domu – czy to możliwe?

fotel rozkładanyOczywiście! Potrzebny jest jedynie odpowiedniej wysokości stół i wygodny fotel. Na rynku dostępne są różne modele, więc niełatwo się zdecydować jaki fotel biurowy wybrać. Czy bardziej liczy się elegancki design, czy wygoda i funkcjonalność? Wszystkie te cechy charakteryzują produkty oferowane w sklepie meblarskim, który zaopatruje się u renomowanych producentów. Doskonały dla potrzeb domowego biura jest fotel, który posiada:

  • ergonomiczne wyprofilowanie
  • miękką tapicerkę
  • regulację wysokości
  • wsparcie dla głowy
  • podłokietniki
  • obrotowe siedzisko
  • kółeczka jezdne

Wygodne siedzisko zapewnia wysoki komfort użytkowania. Regulowana wysokość to opcja umożliwiająca dopasowanie do wzrostu pracownika i poziomu blatu. Podpórki na ręce i szyję zapobiegają nadmiernemu obciążeniu poszczególnych grup mięśniowych. Ważną funkcją jest możliwość zmiany kąta ustawienia ciała i płynnego przesuwania się wraz z fotelem, na przykład w celu wzięcia dokumentów znajdujących się poza zasięgiem ręki. Te wszystkie właściwości sprawiają, że praca w domowym biurze nie powoduje zmęczenia fizycznego.

W tym jaki fotel biurowy wybrać może nam również pomóc artykuł dostępny na stronie sklepu SFMeble, gdzie dostępnych jest również kilka propozycji

Cechy wizualne i użytkowe

Jaki fotel biurowy wybrać aby spełniał wszystkie wymagania odnośnie do estetyki i jakości? Przede wszystkim liczą się dobre gatunkowo materiały i solidność wykonania. Stelaże ze stali nierdzewnej gwarantują trwałość produktu na długie lata. Dla utrzymania mebla w nienagannym stanie dobrze sprawdza się tapicerka ze skóry lub tkaniny plamoodpornej. Miękkie gumowe kółka nie pozostawiają rys na panelach podłogowych. Modele posiadające te wszystkie walory cechują się estetycznym wyglądem, zatem doskonale nadają się do użytku domowego.