Jakie łóżko wybrać na taras?

Nowoczesny taras jest idealnym miejscem do odpoczynku. Dobrze jest mieć meble tarasowe, dzięki którym można się zrelaksować. Dlatego warto wiedzieć jak wybrać odpowiednie łóżko w rozsądnej cenie dostosowane do naszych potrzeb.

Jak wybrać łóżko na taras?

Jeśli mamy zadaszony taras to dobrze jest wybrać takie łóżko, które będzie mogło stać przez cały rok na dworze. Dzięki temu nie będzie trzeba ściągać łóżka z tarasu w zależności od pogody. Dobrze jest wybrać taki mebel, który jest odporny na różne czynniki atmosferyczne, przez co będziemy mieć pewność, że nic się nie stanie z materiałem, z którego jest zrobione łóżko.

Z jakiego materiału wybrać łóżko na taras?

Dobrze jest wybrać łóżko na taras z takiego materiału, który jest wodoodporny. Dzięki temu nie trzeba ściągać mebli z tarasu nawet, wtedy gdy będzie padał deszcz lub śnieg. Dobrym materiałem jest też drewno. Jest to materiał, który przez długi czas jest odporny na czynniki atmosferyczne i co ważne nie traci koloru. Drewno można wybrać w różnych odcieniach, przez co świetnie dostosuje się do aranżacji tarasu. Jedynie tylko raz na jakiś czas można takie łóżko impregnować.

Jaki rozmiar łóżka wybrać na taras?

Wszystko zależy od tego, jaki mamy metraż tarasu. Dobrze jest umiejscowić meble tarasowe tak, by były zabezpieczone przed silnymi wiatrami i deszczami czy śniegiem. Jeśli chcemy wygodnie odpocząć na łóżku tarasowym, to można wybrać taki rozmiar, by swobodnie zmieściło się na nim kilka osób. Najczęściej na taras wybiera się sofy lub narożniki, które idealne pasują do tarasu. Warto także postawić na łóżko rozkładane, dzięki czemu będzie więcej miejsca i w razie potrzeby można rozłożyć taki mebel. Dodatkowo w ciągu roku takie łóżko tarasowe może stać złożone i nie będzie zajmowało dużo miejsca. Jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie, które sprawdzi się także na tarasach o mniejszym metrażu.

Jaki kolor łóżka będzie pasował do tarasu?

Kolor łóżka na taras może być dowolny. Warto postawić na ciemniejsze barwy, przez co nie będzie widać różnych zabrudzeń. Można również wybrać jasne kolory, jednak po dłuższym czasie szybciej będą widoczne plamy na takim meblu. Na tarasie jest dużo większe prawdopodobieństwo, że takie meble mogą być narażone na zabrudzenie. Można także dobrać kolor łóżka do innych mebli tarasowych, które są już na tarasie.

Łóżko z salonu czy od producenta?

Jeśli chcemy mieć unikatowe łóżko, to dobrze jest wybrać od producenta. Wówczas stolarz zrobi indywidualny projekt łóżka, które będzie spełniało nasze wymagania. W salonie meblowym łóżko jest dostępne od ręki, jednak nie zawsze może spełniać wszystkie nasze potrzeby. Dlatego wybierając meble na taras, dobrze jest od razu kupić w komplecie, by mieć wszystkie części dopasowane do siebie. Dzięki temu wszystkie meble tarasowe będą ze sobą tworzyły spójną całość.

Łóżko na tarasie jest bardzo nowoczesnym rozwiązaniem. Dzięki takim meblom tarasowym można odpocząć w letnie dni. Jest to też świetne miejsce na spotkania rodzinne i ze znajomymi. Dlatego dobrze jest wybrać odpowiedni rozmiar łóżka tak, by każdy mógł swobodnie wypocząć.