Jakie powinny być łóżka dla dziecka?

łóżka pojedyncze

Decydując się na łóżko pojedyncze dla dziecka, rodzic musi zwrócić uwagę na wiele czynników. Na co dokładnie? Warto wymienić sobie kilka ważnych czynników, aby mieć pewność, że dziecko stanie się posiadaczem solidnego posłania.

Łóżka jednoosobowe – bezpieczeństwo

Dzieci w swoich pokojach mają najczęściej łóżka pojedyncze https://interbeds.com/pl/lozka-pojedyncze. Nawet, jeżeli trafi im się model podwójny, posłanie musi być bezpieczne. Może i wygląd jest czasem kuszący, ale nie oznacza to faktu, że ma się do czynienia z dobrą i solidną konstrukcją. Jest to najważniejszy wymóg, aby mieć pewność, że nic się dziecku nie stanie. Nie tylko podczas snu (barierka bezpieczeństwa), ale również podczas zabawy. Nie ma co ukrywać, że dzieci często wykorzystują swoje łóżka do zabawy, dlatego ten aspekt należy również wziąć pod uwagę.

Dotyczy się to również farb, jakimi maluje się łóżka. Należy sprawdzić, czy całość została pomalowana, bezpiecznymi, atestowanymi farbami, które nie wydzielają żadnych oparów. Na rynku są obecni producenci, którzy starają się ten aspekt pominąć. Nie można pozwolić na to, aby dziecko miało do czynienia z takimi produktami.

Łóżka pojedyncze – wymiary

Łóżka jednoosobowe muszą zostać dopasowane względem wymiarów pokoju, ale co najważniejsze – dziecka. Decydując się na zakup łóżka należy wziąć pod uwagę wzrost dziecka. Jeżeli to ma np. 120 cm wzrostu, łóżko musi być minimum 20 cm większe, aby móc zapewnić mu swobodę, wygodę i komfort podczas snu. Niektórzy rodzice decydują się na to, aby dzieciom w wieku przedszkolnym kupić łóżko o długości 160/180 cm, dzięki czemu starczy mu ono na zdecydowanie dłuższy czas.

Jaką szerokość powinno mieć łóżko dziecka? W przypadku modeli jednoosobowych, taka zalecana szerokość to 90 cm. Jest ona stała, niezależnie od tego, z jak długim łóżkiem ma się do czynienia.

Zdrowy i długi sen to podstawa każdego dnia. Warto zwrócić na to uwagę, wybierając dopasowane łóżka nie tylko do swojej sypialni, ale także do pokoju swoich dzieci. One również muszą się zregenerować każdego dnia, w nocy.