Jakie wybrać niezawodne butelki na olej?

butelka do oleju

Oryginalne butelki na olej dostępne są w wielu ciekawych wzorach, dzięki czemu spełniać będą nie tylko zadania użytkowe, ale również dekoracyjne. Szklane butelki bez wątpienia są najlepszą alternatywą dla butelek wykonane z ceramiki i plastiku. Pod względem wytrzymałości dorównać im mogą wyłącznie butelki wykonane ze stali nierdzewnej.

Jakie zalety ma szklana butelka na olej?

Szklana butelka na olej jest bardzo wytrzymała, dlatego też służyć może nawet kilkanaście lat. Szkło doskonale chroni przed światłem, a co najważniejsze jest bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Szklane butelki bez problemu można myć w zmywarkach. Jeżeli chodzi o ochronę przed promieniami słonecznymi to najlepszym wyborem są modele wykonane z przyciemnianego szkła. Oleje jadalne jak powszechnie wiadomo są bardzo podatne na światło, dlatego też koniecznie należy postawić na butelki, które są odpowiednio zabarwione. Przy myciu ręcznym przydać może się specjalna szczotka do butelek. Olbrzymim atutem szklanych butelek jest to, że nawet w najmniejszym stopniu nie zmieniają one zapachu i smaku oleju.

Praktyczny dozowniki do butelek – co trzeba wiedzieć?

Nowoczesne butelki na olej bardzo często zawierają specjalne dozowniki, dzięki którym zdecydowanie łatwiej jest odlać odpowiednią ilość oleju. Dzięki dozownikowi nie ma ryzyka ochlapania i rozlania oleju. Jednym z podstawowych zadań dozownika jest również to, aby do butelki nie przedostawało się powietrze. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu można znacząco wydłużyć żywotność oleju. Godne polecenie jest przede wszystkim niezawodne zamknięcie natryskowe, dzięki któremu można liczyć na dobre dozowanie i oszczędne wykorzystanie oleju. Szczelne zamknięcie zapewnia także drewniany korek. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest wylewka, dzięki której nie zmarnuje się ani jedna kropla.