Lampa sufitowa – którą z nich wybrać, aby pasowała do pomieszczenia?

lampa sufitowa

Wybór lampy sufitowej może zająć chwilę czasy, szczególnie gdy weźmiemy pod uwagę liczbę opcji dostępnych na rynku. Jeśli chcesz zakupić jedną z nich, przeczytaj poniższy artykuł.

Czym charakteryzuje się odpowiednio dobrana lampa sufitowa?

Lampa sufitowa musi zostać odpowiednio dobrana, aby zapewnić zgranie z innymi elementami wnętrza. Istnieje kilka metod, które pozwalają upewnić się, że wszystko będzie do siebie pasowało.

Na początku zwróć uwagę na liczbę elementów, które już są w Twoim domu. Jeśli pomieszczenie jest już oświetlane przez inne lampy, wystarczy wybrać pojedyncze lampki świecące punktowo. Jeśli jednak wolisz, aby światło płynęło z jednego punktu centralnego, postaw na żyrandole.

Drugą rzeczą jest to, jaki sufit posiadasz. W przypadku wysokiego sufitu lepiej wybrać model podłużny. Dobrze zgrywają się też z lampami w stylu loftowym czy industrialnym. Niskie sufity lepiej sprawdzają się z lampami, które przypominają żyrandole i mają bardziej prostokątny kształt. Skoro sufit jest prawie nad głową, to najlepiej wybrać oświetlenie lampy w postaci spotów. Warto rozważyć również modele rzucające światło punktowo.

Kiedy wybierasz lampę sufitową, sprawdź dostępne style

Styl lampy sufitowej ma duże znaczenie, jeśli chodzi o wnętrza, które były już wcześniej urządzone w określonym stylu. Nie jest to tak ważne, jeśli wybierasz lampę do pomieszczenia, gdzie ściany są białe i meble również – wtedy wystarczy zwykła biała lampa sufitowa. Jeśli potrzebujesz czegoś uniwersalnego, rozważ żyrandol w nieregularnym kształcie. Pamiętaj, aby dostosować wybrany produkt proporcjonalnie do reszty pomieszczenia – nie chcesz przecież, aby jedna rzecz przytłoczyła inne. Warto mieć na uwadze to, aby dana lampa nie zwisała zbyt nisko – w niektórych miejscach najlepiej w ogóle unikać lamp wiszących i wybrać te, które są solidnie przymocowane do sufitu.