Maty ochronne – idealne rozwiązanie dla każdej podłogi

Maty to wielofunkcyjne produkty, które stosowane są w wielu dziedzinach życia codziennego. Mogą być wykorzystywane w kuchni jako ochrona szuflady przed sztućcami, jako maty do raczkowania dla dzieci czy jako pomoc przy uprawianiu jogi lub innego rodzaju aktywności fizycznych.

Na co zwrócić uwagę wybierając matę?

Mata na podłogę musi być wykonana z bardzo wytrzymałego i odpornego na ścieranie materiału, aby faktycznie mogła zapewnić podłodze odpowiednią ochronę. Ponadto, aby była bezpieczna powinna mieć zaokrąglone rogi, przez które trudniej się potknąć czy przewrócić. Obecnie na rynku można wybierać spośród mat z poliwęglanu, polipropylenu czy PCW, które stanowią doskonałą alternatywę dla różnego rodzaju dywaników.

Mata ochronna na podłogę – czym się powinny charakteryzować?

Na podłogę mata musi nie tylko być odporna i wytrzymała, ale również antypoślizgowa. Ponadto musi również bardzo dobrze trzymać się podłoża i nie przesuwać się podczas przesuwania krzesła. W przypadku podłóg twardych, np. drewnianych lub wyłożonych panelami mata powinna od spodu być wyłożona specjalnymi wypustkami, które będą ją utrzymywać w jednym miejscu. Natomiast mata pod krzesło ze sklepu maty-ochronne.pl z kolcami przeznaczona jest do dywanów i wykładzin. To właśnie wypustki zatrzymują matę w jednym miejscu i zapobiegają jej przesuwaniu się.