Poduchy na kanapę – szybki sposób na odmienienie wnętrza

poduchy na kanapę

Nawet najbardziej starannie urządzone wnętrza szybko zaczynają się nudzić ich użytkownikom. Zamiast decydować się na kosztowny i wymagający remont, można postawić na prostsze rozwiązanie i pobawić się dodatkami. Zmiana poduszek na sofie lub zasłon jest sposobem na szybkie i niedrogie odmienienie własnego mieszkania. 

Duże poduchy na kanapę – wygoda i wygląd

Wspaniałym rozwiązaniem, które natychmiast odmieni wnętrze salonu, jest zakup dużych, puszystych poduch na kanapę. Rozwiązanie takie jest nie tylko wygodne dla użytkowników sofy, ale też doda pomieszczeniu przytulności. Warto wybrać takie poduchy, do których w przyszłości będzie można dokupić pasujące poszewki, tak, by móc dowolnie modyfikować wygląd wnętrza. Pozwoli to uniknąć problemu z przechowywaniem dodatkowych poduch, a także jest wygodnym rozwiązaniem umożliwiającym zachowanie czystości – poszewki łatwo jest zdjąć i wyprać.

Postaw na kolor

By od razu odmienić wnętrze, a także dodać mu wyrazu, należy sięgnąć po kolory. Na jaki kolor najlepiej się zdecydować kupując poduchy na kanapę?

  • by dodać pomieszczeniu przytulności należy sięgnąć po ciepłe odcienie i neutralne kolory, jak beż lub ciepły brąz,
  • pastelowe odcienie nadadzą salonowi subtelny i romantyczny klimat,
  • zdecydowane, mocne kolory natychmiast ożywią wnętrze,
  • intensywne, ale stonowane barwy, jak granat, czy butelkowa zieleń, nadadzą pokojowi eleganckiego charakteru.

Ciekawym pomysłem jest także wybór dodatków w określonym kolorze w zależności od pory roku. Wiosną mogą to być pastele, latem żółcie i brązy, jesienią kolory ziemi, a zimą świąteczna czerwień. By nie zostać zalanym przez morze niepasujących do siebie barw dobrze jest wybrać jeden bazowy kolor i jeden lub dwa współgrające z nim odcienie.