Zastosowanie żarówki G9 w nowoczesnych lampach

W sklepach z oświetleniem można znaleźć różnego rodzaju żarówki, które różnią się od siebie mocą, kolorem światła, a także mocowaniem. Oprawy oświetleniowe mogą mieć zastosowane różne gwinty, a jednym z nich jest G9. Czym charakteryzuje się żarówka G9? W jakich lampach najczęściej się ją stosuje?

Gwint G9 – niewielka żarówka o dużej mocy

Żarówki z gwintem G9 są bardzo popularne i w wielu nowoczesnych lampach czy żyrandolach producenci umieszczają takie rozwiązanie. Cechą charakterystyczną tej żarówki jest niewielki rozmiar. Nie oznacza to wcale, że mały gabaryt świeci słabo. Wręcz przeciwnie. Można znaleźć żarówki LED G9 o mocy 12W, co przekładając na tradycyjną żarówkę, daje moc około 80W. Jak zatem widać, może to być jedyny punkt świetlny nawet w dużym pokoju czy gabinecie. Oczywiście producenci oferują szeroką gamę mocy oraz barw światła, dzięki czemu można dopasować je do własnych preferencji.

Żarówka LED – energooszczędne rozwiązanie na długie lata

Żarówka LED G9 jest najlepszym rozwiązaniem do każdej oprawy oświetleniowej. Coraz więcej osób wie, że tradycyjne żarówki pobierają dużo prądu. Zatem najlepszą opcją jest technologia LED, która pozwala znacząco obniżyć rachunki za prąd. Dużą zaletą żarówek LED jest fakt, że nie przegrzewają się one, a więc ryzyko pożaru jest zniwelowane do zera. Technologia LED jest także bezpieczną i w pełni ekologiczną, co sprawia, że żarówki są przyjazne środowisku.

Żarówka G9 – funkcjonalna i ergonomiczna

Wielu producentów opraw oświetleniowych, lampek biurowych czy żyrandoli stosuje gwint G9 w swoich produktach. Największą zaletą tej żarówki jest jej niewielki rozmiar, co sprawia, że można ją zastosować w wielu oprawach. Można spotkać takie żarówki w meblach czy w podwieszanych sufitach. Także w miejscach, w których nie ma dużo miejsca, stosuje się takie rozwiązania. Na szczególną uwagę zasługują nowoczesne żyrandole z żarówką G9, które można powiesić w niewielkim salonie. Ergonomiczny kształt pozwala na wiele zastosowań i ciekawych aranżacji.

Zasilanie 230V

Żarówka G9 (więcej) zasilana jest napięciem 230V, co sprawia, że nie ma konieczności stosowania zewnętrznych zasilaczy. Wystarczy podłączyć ją do prądu i działa. Dostępne są żarówki od różnych producentów, dzięki czemu wybór jest bardzo szeroki. Gwint G9 często nazywany jest trzonkiem sztyftowym ze względu na wygląd. Technologia LED pozwala nawet na dziesięciokrotną oszczędność w porównaniu do tradycyjnych żarówek. Wybierając taki produkt, zyskuje się pewność najwyższej klasy i jakości.