Zróżnicowanie kuchni indukcyjnych na rynku

kuchenka-indukcyjna-3500w-black-linie

Dobrej jakości indukcyjna kuchnia gastronomiczna jest świetnym sposobem na usprawnienie pracy w praktycznie każdej kuchni. Niestety nie tak łatwo ją wybrać, ponieważ w sklepach znajdują się dziesiątki najróżniejszych modeli tego typu urządzeń. Jeśli jednak jeszcze przed wizytą w sklepie zdecyduje się jaka kuchenka indukcyjna jest komuś potrzebna wybór ten będzie dużo prostszy. Aczkolwiek aby to zrobić trzeba wiedzieć na jakie kategorie i podkategorie dzielą się indukcyjne kuchnie gastronomiczne.

Rozmiary kuchenek indukcyjnych

Oczywiście w sklepach można znaleźć kuchnie i kuchenki indukcyjne o niemalże wszystkich rozmiarach. Kilka wariantów jest jednak zdecydowanie popularniejszych, co sprawia, że klienci mają większy wybór modeli o tych gabarytach. O jakich wymiarach mowa? Przyjmuje się, że jedno pole grzewcze zajmuje 30 centymetrów płyty, dlatego kuchenka z dwoma polami będzie mieć wymiary około 30×60 cm, podczas gdy model z czterema przyjmie formę kwadratu 60×60 cm. Największe są kuchnie z sześcioma polami, których wymiary zwykle wynoszą 90×60 cm.

Rodzaje kuchni z technologią indukcyjną

Najpowszechniejszym rozwiązaniem bez wątpienia są kuchenki indukcyjne (sprawdź takie), które można bardzo łatwo wpuścić w blat. Niemniej coraz częściej widzi się kuchenki już połączone z piekarnikiem, jak to zwykle bywa w przypadku kuchenek gazowych. Warto jednak wspomnieć, że na rynku znajdują się też takie modele jak kuchenka indukcyjna z frytkownicą, idealna do baru z fast foodami.

Dodatkowe funkcje kuchenek indukcyjnych

Producenci cały czas usprawniają kuchenki swoich firm, dlatego też indukcyjne sprzęty są wyposażone w coraz to wygodniejsze funkcje. Automatyczne włączanie, blokada przed dziećmi, czy tryb szybkiego gotowania są już niemalże powszechnością. Najnowsze modele potrafią nawet łączyć się z aplikacjami w telefonach, co sprawia, że można nimi sterować z kanapy w salonie. Oczywiście każda taka funkcja przekłada się na cenę produktu.